Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı

DR.TAYLAN AKÇA

Dr. Taylan Akça 1980 yılında Trabzon’da doğdu. 1998 yılında Trabzon Anadolu Lisesi, 2004 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Mezuniyet sonrası Başkent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 2007 yılında Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde Anestezioloji ve Reanimasyon, Kulak, Burun, Boğaz ve Plastik Cerrahi Bölümlerinde rotasyonunu tamamladıktan sonra “Kronik Böbrek Yetmezliği olan Hastaların Oral Dokularında Antibiyotik Proflaksisinin Etkinliği” konulu doktora tezini sunarak 2009 yılında Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi uzmanı ve bilim doktoru ünvanını alarak eğitimini tamamladı. Askerlik hizmetini Diyarbakır Asker Hastanesi’nde Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi uzmanı olarak 2010 yılında tamamladı.

Organizasyon Çalışmaları

Türk Oral ve Maksillofasiyel Cerrahi (TAOMS) ve Ağız Diş Çene Cerrahisi Birliği Derneği(AÇBİD), Türk Diş Hekimleri Birliği, İstanbul Diş Hekimleri Odası üyesidir. Türk Diş Hekimleri Birliği 16. Dönem Delegesi olarak görev yapmış ve aynı görevine 17.Dönemde de devam etmektedir. İstanbul Dişhekimleri Odası Genç Dişhekimleri Komisyonu üyesi de olan Dr.Akça özellikle genç hekimler başta olmak üzere dental implant eğitimleri de vermektedir.

Kişisel Yaşamı

Oya Akça ile evli ve Melis adında bir kızı vardır.

Dr. Akça ve ekibi 2010 yılından bu yana Gayrettepe’deki muayenehanemiz de çalışmalarına devam etmektedir.

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  info@company.com